O projektu:
Zasnova projekta je Evropsko leto kulturne dediščine 2018 in objava seznama EU invazivnih tujerodnih rastlin kot enega od ključev EU Strategije biodiverzitete do 2020.
Glavna cilja sta dva:
- z znanstvenim, kulturnim, geografskim, okoljskim, socialno ekonomskim in zgodovinskim pristopom ozaveščati ljudi o vplivih invazivnih tujerodnih organizmov na biodiverziteto in pokrajinsko pestrost vključenih držav;
- poudariti pomen ohranjanja naravne in kulturne dediščine Evrope s poudarki na določenih tipih pokrajin v vsaki državi partnerici: urbana pokrajina Belgije, obalna pokrajina Portugalske, gozdovi Slovenije in morja na Švedskem.
Vzgojno izobraževalni cilji projekta:
- razvijanje IKT kompetenc dijakov
- učenje na konkretni povezavi med njihovim teoretičnim znanjem in primeri iz življenja skozi izvedbo vseh aktivnosti v projektu
- izboljšanje jezikovnih kompetenc vseh vključenih preko vzpostavljanja priložnosti za komunikacijo med vrstniki in ljudmi različnih kultur
- vključevanje dijakov s posebnimi potrebami in socialno ogroženih okolij
- poudarjanje pomena Evrope preko aktivne vključitve vseh partnerjev pri posredovanju infoamrcij o njihovi kulturi in odkrivanju identiteto naroda in kulture partnerskih držav.
Načrtovano delo:
- Aktivnosti dijakov in učiteljev so mesečno načrtovane.
- Komunikacija med partnerskimi šolami, učitelji in dijaki (tako koordinatorji kot udeleženci mobilnosti in ostalimi vključenimi) bo potekala v e-Twinning učilnici in v zaprti Facebook skupini (Erasmus+: SENHIAS). V teh dveh medijih si bodo vključeni izmenjevali informacije o kulturni in naravni dediščini partnerskih držav in o invazivnih tujerodnih vrstah, pripravljali materiale, ki so potrebni za mobilnosti in sam projekt.
- Vsake mobilnosti se bo udeležilo 6 dijakov in 2 učitelja vseh partnerskih šol.
- Načrtovane mobilnosti:
Portugalska 11/2018
Švedska 5/2019
Slovenija 10/2019
Belgija 4/2020
Načrtovani končni rezultati:
- razstava izobraževalnih panojev naravne in kulturne dediščine ter invazivnih tujerodnih vrst posamezne vključene države (v angleškem jeziku in jezikih držav partneric)
- e- Twinning odprta učilnica
- spletna stran projekta: https://senhiasproject.wixsite.com/2018-2020